Serdeczny Telefon dla Seniorów

Od 27.10 startuje specjalny Serdeczny Telefon skierowany do seniorów, pod którym każdy senior z Wrocławia i powiatu wrocławskiego będzie mógł zgłosić swoje podstawowe potrzeby (zakupy żywności i środków czystości, zakup leków i realizacja recept itp.). Organizatorem akcji jest Fundacja Veritas z Wrocławia.

 Telefon dla Seniorów 

Serdeczny Telefon będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 -15:00. Organizatorom akcji chodzi o pomoc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb seniorów. „Nasz Serdeczny Telefon jest odpowiedzią, skierowaną do seniorów, którzy w obecnej sytuacji epidemiologicznej muszą pozostać w domach. Wiemy, też że część z nich jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej – dlatego też chcemy pomóc naszym wspaniałym seniorom w zakupie niezbędnych produktów żywnościowych oraz leków.” – mówi przedstawiciel Fundacji Veritas, organizatorów akcji.

Fundacja Veritas będzie robić zakupy dla seniorów, realizować recepty a następnie będą one dostarczane przez wolontariuszy. Akcja ma trwać do ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w Polsce. „Bardzo zależy nam na zdrowiu naszych wspaniałych seniorów. Dlatego, też zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. Apelujemy też do każdego seniora o to, aby pozostał w domu, bo zdrowie jest najważniejsze.” – mówi przedstawiciel Fundacji Veritas.

 

Numer telefonu pod którym można zgłaszać swoje potrzeby -> +48 71 72 42 697, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 15:00.