POMÓŻ PROSTO Z SERCA

KRS Fundacji Veritas : KRS 0000784405

Twoje 1,5% to realne liczby, które są naszą siłą w pomaganiu prosto z serca

Beneficjentem Fundacja Veritas od początku jej istnienia czyli od 2019 roku jest człowiek i jego potrzeby. To na nim skupiamy swoją uwagę i większość naszych działań. 

Szerzymy ideę pomocy serce do serca. Nasz zakres działań obejmuje szerokie spektrum pomocy.

Wychodzimy naprzeciw ludzkim potrzebom, realizacji marzeń, potencjałów, poprawie jakości życia. Dla nas w działaniach liczy się życzliwość, empatia, otwarte ludzkie serce na dobro tego świata, wzajemna współpraca.

 

veritas fundacja 1,5procent

Jak rozliczyć PIT w 2023 roku i przekazać 1.5% na cel charytatywny?

Pomóż prosto z serca i uzupełnij swoją deklarację podatkową o nazwę naszej Fundacji i numer KRS: 0000784405. 

1. Rozliczenie podatku w rządowej usłudze Twój e-PIT

Twój e-PIT to najprostszy sposób na rozliczenie podatków. W tej usłudze, zeznania podatkowe wstępnie wypełnia za nas Urząd Skarbowy, a my możemy je sprawdzić, potwierdzić lub skorygować.

Jak możesz pomóc? 

Wystarczy, że w terminie 15 lutego – 2 maja 2023 roku zalogujesz się do e-Urzędu Skarbowego. Po zalogowaniu się przejdź do usługi e-PIT. Tam zobaczysz stronę z przygotowanym rozliczeniem podatkowym za rok 2022. Sprawdź, czy wszystkie informacje się zgadzają. Warto zwrócić uwagę na numer KRS organizacji, dla której przeznaczymy 1,5% podatku.

Jeśli w tym roku chcesz przekazać swoje 1,5% i wesprzeć tym samym nasze działania,  wpisz numer KRS Fundacji Veritas : KRS 0000784405 

2. Rozliczenie podatku za pośrednictwem darmowego programu do rozliczeń e-pity

Swoją deklarację podatkową możesz również rozliczyć poprzez program e-pity. Wystarczy, że wczytasz swój e-PIT, sprawdzisz poprawność danych i zaakceptujesz deklarację. Klikając w link poniżej w Twoim zeznaniu podatkowym automatycznie zostaną uzupełnione dane naszej Fundacji. 

e-pity online
Uruchom

3. Rozliczenie podatku przez samodzielne wypełnienie druków PIT

Kolejnym sposobem na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym jest samodzielne wypełnienie druków PIT. Gotową deklarację można przesłać pocztą tradycyjną do swojego Urzędu Skarbowego lub przekazać ją osobiście. Jest jednak pewna różnica w przypadku zwrotu podatku – jeśli taki Ci należy. Urząd Skarbowy ma na to trzy miesiące. Rozliczając się elektronicznie otrzymasz pieniądze znacznie szybciej, do 45 dni.

Jeśli chcesz przekazać 1,5% naszej Fundacji, wpisz w swoim zeznaniu podatkowym w punkcie: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) nasz nr KRS: 0000784405