03.04.2022 odbyły się kolejne warsztaty z ogrodnictwa ekologicznego w Ogrodzie Potencjału, realizowane przez naszą Fundację, które są znakomitym przykładem praktycznej edukacji i promowania zrównoważonego, ekologicznego życia. Podczas tych warsztatów uczestnicy – dzieci i młodzież z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania (WCOW) – nauczyli się, jak prawidłowo zakładać ekologiczny ogród, co jest świetnym przykładem praktycznej edukacji i angażowania młodzieży w działania proekologiczne. 

Warsztaty rozpoczęły się od podstawowych czynności, takich jak wyplewienie skrzynek, a następnie uczestnicy przeszli do praktycznej części, czyli dosadzania różnych roślin. Proces ten obejmował nasiona szpinaku, sałaty, kopru oraz bobu, co zapewniało bioróżnorodność i pokazywało, jak wieloraki może być świat ogrodnictwa. Uczestnicy zapoznali się z koncepcją roślinnych gildii, co jest ważnym aspektem w zrozumieniu, jak różne rośliny mogą współpracować i wspierać się nawzajem w ekosystemie ogrodu. Następnie stworzyli własną gildię w oparciu o jabłoń i truskawki i maliny. 

Finałem warsztatów było sadzenie nasion pomidorów przez każdego uczestnika do własnej doniczki. Zadaniem każdego jest dbać o swoje roślinki i zasadzić je w ziemi na kolejnych warsztatach. To praktyczne podejście nie tylko uczy konkretnych umiejętności ogrodniczych, ale także promuje poczucie odpowiedzialności i dbałości o naturę. 

Takie inicjatywy, jak Ogród Potencjału, są kluczowe w edukowaniu młodego pokolenia w duchu zrównoważonego rozwoju i ekologicznej świadomości, co jest zgodne z misją i celami naszej Fundacji, skupiającej się na wsparciu i edukacji człowieka w holistycznym podejściu do życia​​.