Zaraz po nowym roku mięliśmy okazję spotkać się wszyscy. To była niezapomniana okazja, aby zatrzeć granice między uczestnikami, prowadzącymi i organizatorami, poznać się i wnieść swój punkt widzenia. Ważne jest dla nas zdanie każdego, zwłaszcza młodzieży, bo w tym projekcie to oni są beneficjentami.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od serii ćwiczeń ruchowych, które nie tylko pomogły się rozgrzać, ale także zbudować więź i poczucie grupowej tożsamości. Następnie przeszliśmy do ćwiczeń relaksacyjnych i wokalnych, pomocnych przy uwalnianiu napięcia. Tym razem rozśpiewka była z humorem, ale stanowiła nie lada wyzwanie dla wszystkich.

Głównym punktem były rozmowy, o tym czym dla każdego z nas jest projekt, jak go widzimy i jakie mamy pomysły na rozwój. Wymiana doświadczeń była bardzo cenna, chociaż w wielu kwestiach byliśmy bardzo zgodni. Ustaliliśmy, że dla nas muzyka to przestrzeń do wyrażania emocji, bycia sobą, poznawania siebie, jest czymś co łączy ludzi i pomaga przetrwać trudne chwile. Razem stworzyliśmy klimat, jaki był założeniem projektu – bezpieczną przestrzeń do celebrowania wspólnych chwil, wprowadzania nowych pomysłów i wzajemnego wsparcia w ich realizacji.

Dziękujemy wszystkim za udział i czas spędzony razem. Więcej można dowiadywać się o projekcie śledząc aktualności na stronie Fundacji Veritas i obserwując nasze media społecznościowe. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli podzielić się z wami w jaki sposób realizujemy wspólne cele i zaprezentować owoce naszej pracy.