Z końcem grudnia ruszyły zapisy na III już edycję Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia!

Trasy zawodów niezmiennie eksplorują najpiękniejsze zakątki Masywu Śnieżnika i Gór Bialskich. Ponownie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom biegaczy na bardzo różnym poziomie wytrenowania, dlatego przygotowaliśmy aż pięć wariantów tras: 8, 16, 25, 42 i 71 km.

Od samego początku trwania cechą wyróżniającą Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia jest jego charytatywny charakter, przy zachowaniu wysokiego poziomu organizacyjnego i sportowego. Przy tegorocznej edycji podążamy wypracowaną, sprawdzoną formułą. Biegacze uiszczają opłatę startową, a Fundacja Veritas zebraną w ten sposób kwotę przeznaczy na organizację i sfinansowanie obozu o profilu sportowym, rekreacyjnym i edukacyjnym dla młodych ludzi z dysfunkcyjnych środowisk rodzinnych. Obozy są bezpieczną przestrzenią, w której młodzi mają szansę szukać dróg do samych siebie, rozwijać się i odkrywać pasje, a także przekonywać się, ile pozytywnego potencjału tkwi w tak prozaicznych czynnościach jak aktywność fizyczna.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów oraz relacje z poprzednich edycji znajdziecie Państwo na stronie: www.bjn.com.pl

Zapisy na bieg: FORMULARZ