Kolejne warsztaty z ekologicznego ogrodnictwa w placówce opiekuńczo-wychowawczej „Opoka” w Ewangelickim Centrum Diakoni i Edukacji we Wrocławiu za nami!

Razem z wychowankami placówki skręciliśmy kolejne podwyższone grządki i wypełniliśmy je zgodnie z zasadami permakultury. Zasadziliśmy różne zioła, w tym bazylię, oregano, szczypiorek, miętę, rzeżuchę pieprzową i wiele innych.

W naszych podwyższonych grządkach znalazły się także warzywa, takie jak pomidory, groszek i cukinia.

Nie zabrakło również wykładu na temat zdrowego odżywiania i uprawy roślin w zgodzie z naturą. Widać, że dzieci dbają o zasadzone wcześniej rośliny ponieważ truskawki zasadzone na poprzednich zdjęciach już mają owoce i niedługo będą gotowe do spożycia. Dzieci zajadały się szczypiorkiem i miętą, a uśmiechy na ich twarzach były bezcenne!

Wielkie podziękowania dla sklepu Garden Technika https://gardentechnika.pl/, dzięki któremu mieliśmy fantastyczne drewniane skrzynie, w których dzieci mogły sadzić rośliny, oraz Michałowi Dewódzkiemu właścicielowi sklepu Ogrody Ziołowe https://ogrodyziolowe.pl/, który podarował nam wiele sadzonek wspaniałych ziół.

Dziękujemy z całego serca!