Projekt „Ogród Potencjału” cały czas się rozwija. Tworzymy nowy ogród połączony z warsztatami ogrodnictwa ekologicznego w kolejnej placówce opiekuńczo wychowawczej „Opoka” w Ewangelickim Centrum Diakoni i Edukacji we Wrocławiu. W dniu 16.04 miały miejsce pierwsze warsztaty w tym ośrodku, w czasie których wychowankowie najpierw impregnowali i skręcali podwyższone grządki, a następnie wspólnie wypełnialiśmy je metodą permakulturową, tj. kartonami, obornikiem, rozdrobnionym drewnem, sianem, suchymi liśćmi i ziemią.

Kolejnym etapem który cieszył się największą popularnością było sadzenie sadzonek truskawek, w przygotowanych wcześniej podwyższonych grządkach, a także sianie nasion pomidorów i arbuzów do doniczek. Dzieci zabrały doniczki do swoich pokojów i mają za zadanie podlewać i opiekować się kiełkującymi roślinami aż do następnych warsztatów, gdzie będą posadzone do ziemi.

Dziękujemy z całego serca panu Dominikowi Sawickiemu i jego firmie Garden Technika https://gardentechnika.pl/ za podarowanie nam wspaniałych skrzyń warzywnych, dzięki którym mógł powstać ogród potencjału w kolejnym ośrodku. Dzięki dobroci serca pana Dominika kolejne dzieci mają możliwość zgłębiać tajniki przyjaznego środowisku uprawiania roślin i cieszyć się ich owocami.