Za nami kolejne inspirujące warsztaty z ekologicznego ogrodnictwa, które odbyły się w naszym „Ogrodzie Potencjału” przy Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki permakultury i zasad zrównoważonego rozwoju, co zaowocowało nowymi nasadzeniami i zaściółkowaniem ogrodu.

Podczas warsztatów wspólnie wykopaliśmy dziury, które stały się nowym domem dla krzaczastych borówek. Następnie, zgodnie z zasadami permakultury, przygotowaliśmy skrzynie, w których znalazły swoje miejsce pomidory, cukinie, dynie i groszek. Wszystkie nasadzenia uzupełniliśmy warstwą słomy, co nie tylko chroni i użyźnia glebę, ale także zachowuje jej wilgoć.

Warsztaty zakończyły się wysiewaniem nasion kolejnych roślin – tym razem do doniczek trafiły nasiona pomidorów, ogórków, cukinii i groszku. Dzień pełen był śmiechu i zabawy, szczególnie podczas podlewania roślin i jazdy taczką.

Dziękujemy z całego serca panu Piotrowi Wójcikowi i  jego gospodarstwu Szkółkarsko-Ogrodniczemu w Kątach Wrocławskich https://rosliny-ozdobne.sudety.it oraz pani Jolancie Wdowiak i jej Szkółkce drzew owocowych i ozdobnych we Wróblowicach za podarowanie do ogrodu sadzonek drzew i krzewów owocowych