Fundacja Veritas i Ekostraż razem na rzecz zwierząt

W minionym tygodniu, we wtorek, Fundacja Veritas z grupą wolontariuszy udała się na ulicę Miłoszycką 67 we Wrocławiu, czyli dokładnie tam, gdzie mieści się przytułek dla porzuconych, znalezionych, zaniedbanych i potrzebujących pomocy zwierząt.

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż to działająca na Dolnym Śląsku organizacja na rzecz pożytku publicznego, której misją jest humanitarna pomoc i ochrona zwierząt. Bardzo często pomoc ta przybiera charakter interwencyjny, ponieważ jest wiele sytuacji – w których zagrożone jest zdrowie i życie zwierząt.

Stowarzyszenie nie pozostaje obojętne wobec zwierząt wolno bytujących oraz dzikich.

Więcej informacji na temat działalności stowarzyszenia można znaleźć na stronie: http://ekostraz.pl/portal/

lub na Facebooku: https://www.facebook.com/EKOSTRAZ/

schronisko wrocław

Jakie zwierzęta mają pod swoją opieką pracownicy Ekostraży?

Stowarzyszenie pod swoją opieką ma mnóstwo potrzebujących pomocy zwierząt. Począwszy od zwierząt udomowionych, czyli rożnej maści psów i kotów, przez jeże, gołębie, aż po zwierzynę leśną, czyli np. lisy, jenoty.

Ekostraż pomaga zarówno nowo-narodzonym, kilkumiesięcznym, wiekowym zwierzętom, jak i też zdrowym i cierpiącym na różne choroby. Niemal, każda istota może znaleźć tam swoje schronienie.

Na czym polegała pomoc Naszej Fundacji?

Najpierw zakupiliśmy niezbędne artykuły i produkty do pielęgnacji zwierząt, między innymi karmy dla psów i kotów, koce, drapaki, kuwety, paski na pchły, trociny, siano.

Następnie grupa wolontariuszy udała się do samego przytułku i wszyscy zabrali się do pracy.

Wysprzątaliśmy klatki, podłogi, szafki, wyczyściliśmy i odświeżyliśmy legowiska. Mnóstwo pracy i mnóstwo radości z pomagania.

Jak Ty możesz pomóc stowarzyszeniu?

Zwierzęta mogą nauczyć się wielu rzeczy, ale mają problem z utrzymaniem czystości i porządku, dlatego też brudzą i psocą a zadaniem pracowników Ekostraży oraz wolontariuszy jest  – oprócz niesienia im czynnej pomocy, karmienia, kapania, pielęgnowania, podawania leków – utrzymanie czystości wokół nich, wyprowadzanie na spacery.

Trzeba posprzątać, umyć klatki, podłogi, odświeżyć legowiska i klatki zwierzaków, wyprowadzić na spacer.

Potrzebne jest jedzenie dla zwierząt, środki do pielęgnacji, środki czystości, koce, itp. Jeśli chcesz pomóc, skontaktuj się najpierw z Ekostrażą. Precyzyjnie i szybko wskażą, co jest im w danej chwili potrzebne, co można dokupić.

I w ten właśnie sposób można pomóc zwierzętom!

Gwarantujemy ogrom satysfakcji i radości!

Zachęcamy do skontaktowania się ze Stowarzyszeniem, opowiedzcie znajomym i rodzinie o EKOSTRAŻY!

Wasza pomoc jest niezwykle cenna!