WYSTARTOWAŁA AKADEMIA POTENCJAŁÓW !

W połowie października wystartował projekt Akademii Potencjałów! Jest to cykl warsztatów, przygotowanych przez pracowników Fundacji Veritas oraz wolontariuszy wspierających organizację. Prowadzący zajęcia to pasjonaci w swoich dziedzinach, którzy w oparciu o własny pomysł i wiedzę aranżują zajęcia dla dzieci. Nie sposób przy tym pominąć informacji, że zajęcia są całkowicie bezpłatne i finansowane ze środków Fundacji.

Wsparcie, jakie daje projekt jest obustronne, korzyści z niego czerpią zarówno dzieci, które mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności oraz sami prowadzący, którzy sprawdzają się w tej roli, nabywając pewność siebie i doświadczenie.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą cyklicznie, raz w tygodniu przy ul. Wawrzyniaka 2 w przestrzeni przygotowanej specjalnie na cele prowadzenia zajęć w ramach Akademii Potencjałów lub siedzibie Fundacji Veritas.

Wśród nich znajdują się:

– DIY-Zrób to sam

– Warsztaty mały ogrodnik i moda recyklingowa

– Zajęcia szachowe (poziom podstawowy i średniozaawansowany)

– Zajęcia z malarstwa abstrakcyjnego i rysunku

– Żonglerka i slackline

– Warsztaty wokalne (śpiew/techniki, rytmika, gra na prostych instrumentach perkusyjnych)

– Warsztaty muzyczno – rytmiczne

– Pierwsze kroki w tenisie stołowym

– Zajęcia języka angielskiego

– Ceramika

– Kolorowa przygoda z wewnętrznym artystą

Z końcem semestru zimowego, w okolicach lutego, dzieci wraz z prowadzącymi będą mogli pochwalić się pierwszymi efektami swojej twórczości.