Wsparcie dla Domu Dziecka w Polkowicach i Domu Samotnej Matki w Kraśniewie

Wraz z pierwszym dzwonkiem wsparliśmy podopiecznych z Domu Dziecka w Polkowicach. Chcąc wesprzeć dzieci w rozpoczęciu ich edukacji, przekazaliśmy 34 wyprawki – w tym nowe plecaki z całym wyposażeniem.

Każde z 34 podopiecznych udających się do szkoły znajdzie w swoim plecaku zeszyty, materiały plastyczne oraz niezbędne artykuły do pisania. Dla najmłodszych, którzy nie rozpoczęli jeszcze swojej przygody ze szkołą,  przygotowaliśmy również małą niespodziankę: kolorowanki, artykuły plastyczne, do malowania i rysowania. Sprawiło nam ogromną radość już samo pakowanie tych wszystkich pięknych rzeczy! Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyda się dzieciakom oraz rozwinie ich pasje i twórczość. Fundacja Veritas chętnie pomaga w spełnianiu tych marzeń.

 

Z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach współpracujemy cyklicznie od prawie dwóch lat. Realizujemy najpilniejsze potrzeby oraz zajmujemy się organizacją czasu wolnego dzieciom i młodzieży. Ale to nie koniec! Przed nami jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania. Przede wszystkim skupimy się na umożliwieniu ścieżki rozwoju nie tylko dla młodszych, ale również starszych dzieci, które niedługo wejdą w dorosłe życie.

Wyprawki szkolne trafiły również do dzieci z Domu Samotnej Matki w Kraśniewie. Mieszka tam wiele kobiet z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Chcielibyśmy wspomóc ich w różnych kwestiach, tak aby zapewnić im lepszy byt i możliwość rozwoju dla dzieci. Najważniejszym celem jest pomoc w stanięciu na własne nogi, poszerzeniu horyzontów dzieci oraz zapewnienie im lepszych perspektyw w życiu.