Warsztaty Veritas Group i Fundacja Veritas w Przestrzeni Trzeciego Wieku

W tym roku, podobnie jak w dwóch poprzednich, firma Veritas Group objęła partnerstwo strategiczne wydarzenia „Wrocławskie Dni Seniora 2021”. Dołączyła do niego także Fundacja Veritas.

W ramach działań związanych z partnerstwem strategicznym odbyły się 3 akcje, o których wspominaliśmy wcześniej: Inauguracja Dni Seniora oraz inicjatywa Tajemniczy Ogród, a także organizowane 21 września 2021r. Warsztaty i Prelekcje w Przestrzeni Trzeciego Wieku na pl. Solidarności we Wrocławiu. Warsztaty były ostatnią inicjatywą Fundacji Veritas w ramach partnerstwa we Wrocławskich Dniach Seniora 2021r.

W tym roku wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom seniorów  warsztaty dotyczyły teoretycznych i praktycznych porad odnośnie opieki nad bliską osobą starszą.

Szczególnie skupiliśmy się na poruszeniu kwestii opieki nad seniorem borykającym się z typowymi chorobami starczymi jak demencja czy inkontynencja. Poruszyliśmy kwestię opieki nad osobą starszą z najbliższego otoczenia, a także radzenia sobie w problematycznych sytuacjach wynikających z opieki nad osobą chorą. Nasi specjaliści poruszyli aspekty psychologiczne, udzielili porad praktycznych i pomocnych wskazówek, które można zastosować w życiu codziennym.

Nie zapomnieliśmy także o zadbaniu o zdrowie samych uczestników organizując ćwiczenia “Power Fitness z Ewą”. Cieszą się one dużym powodzeniem wśród osób cyklicznie odwiedzających nasze wydarzenia.

 

W ramach warsztatów odbyły się:

  • Prelekcja dotycząca opieki nad seniorem w Polsce z udziałem specjalisty z firmy Opieka Grupa Veritas Polska – prowadzenie: Barbara Żbik
  • Warsztaty i praktyczne porady z pielęgniarką ze wskazówkami jak opiekować się bliską osobą starszą – prowadzenie: Kaja Bandura
  • Prelekcja psychologa dotycząca radzenia sobie w cięższych chwilach, gdy opiekujemy się bliską i schorowaną, starszą osobą – prowadzenie: Magdalena Tarabichi
  • Power Fitness z Ewą – ćwiczenia cieszące się dużym powodzeniem wśród seniorów z Wrocławskiego Centrum Seniora – prowadzenie: Ewa Chojnowska – Blechinger.