VERITAS ZOSTAJE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

Z przyjemnością przyłączamy się do każdego wydarzenia, którego celem jest pomoc seniorom. Tak było i tym razem!

W grudniu tego roku Fundacja Veritas po raz pierwszy wzięła udział w akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”. Celem wydarzenia jest spełnienie marzeń osób starszych mieszkających na co dzień w Domach Pomocy Społecznej. Seniorzy piszą listy do Świętego Mikołaja, a te zamieszczane są na stronie https://swietymikolajdlaseniora.pl/. Tam wszystkie chętne osoby mogą odpowiedzieć na listy, przygotowując paczki z wymarzonymi przez seniorów prezentami.

WSPÓLNIE PRZYGOTOWALIŚMY PREZENTY DLA SENIORÓW

Dzięki wytrwałej pracy grupy osób: wolontariuszy, sympatyków Fundacji Veritas oraz jej pracowników powstały u nas dwie piękne paczki. Wyruszą do dwojga Seniorów: do Pani Iwony z Dziennego DPS-u we Wrocławiu, a także do Pana Bolesława z Domu Muzyka Seniora w miejscowości Baniocha, Kąty, gdzie z pewnością wywołają uśmiechy radości i szczęścia.

Chcieliśmy przy okazji zaangażować do współpracy nie tylko dorosłych, ale i dzieci. To one z największą niecierpliwością czekają na Mikołaja i są przekonane, że dorośli również pragną otrzymać od niego prezenty. Do akcji przyłączyła się 11-letnia siostra Pracownika naszej Fundacji, wykonując przepiękne kartki z życzeniami dla seniorów. Dołączenie ich do paczek z prezentami było dla nas wyjątkową przyjemnością!

prezenty dla seniorów

CHCEMY POMÓC JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE POTRZEBUJĄCYCH

Ta inicjatywa zainspirowała nas do stworzenia własnej akcji pomocowej. Od kilku dni w Fundacji Veritas wrze praca. My również postanowiliśmy zostać Świętym Mikołajem! Pomagamy spełnić życzenia Dzieci z Domów Dziecka, Domów Samotnych Matek i PCPR w całej Polsce. Wsparliśmy już kilkanaście placówek, a w każdym tygodniu dołącza do nas nowa.

Wspieramy także naszych wrocławskich Seniorów. Wraz z wrocławską Galerią Borek przygotowujemy paczki świąteczne dla potrzebujących seniorów z rejonów Borka i okolic. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dostarczymy podarki wprost do rąk adresatów. Wyciągamy też pomocną dłoń do osób, które indywidualnie zgłaszają się do nas po pomoc. Ruszyła bowiem akcja „Serdeczny Telefon”. Mogą do nas zadzwonić samotne, niepełnosprawne, chore starsze osoby. Z przyjemnością ofiarujemy im swój czas i siły. Nasi wolontariusze chętnie udzielą seniorom wsparcia w postaci dobrego słowa, rozmowy, zrobienia zakupów czy też drobnych prac w ich domu.

Nieustannie pomagamy naszym podopiecznym, spełniając ich życzenia – te bardziej przyziemne i te płynące z potrzeby serca. Jednak grudzień jest dla nas czasem szczególnym i motywuje nas do jeszcze intensywniejszego działania. Chcemy, żeby każda osoba – także starsza, chora, samotna – poczuła niepowtarzalną magię tych jedynych w swoim rodzaju świąt.