Tajemniczy Ogród

20 września 2021 Fundacja Veritas organizuje “Tajemniczy Ogród” – inicjatywę, której głównym celem jest pomoc Hospicjum dla dzieci “Formuła Dobra” we Wrocławiu.

Fundacja Veritas chce pomóc w dwojaki sposób.

Pierwszym etapem jest organizacja zbiórki środków pielęgnacyjnych dla podopiecznych Hospicjum Formuła Dobra we Wrocławiu, której partnerem strategicznym jest marka HEBE oraz marki Velvet, Ziołolek i Linomag. W ramach zbiórki 120 dzieci z Hospicjum otrzyma wsparcie w postaci środków higienicznych i pielęgnacyjnych.

Drugim etapem pomocy będzie międzypokoleniowe sadzenie roślin sezonowych na Wzgórzu Słowiańskim, w które włączyło się Wrocławskie Centrum Seniora w ramach działań  związanych z obchodami Wrocławskich Dni Seniora 2021, którego Fundacja Veritas jest partnerem strategicznym.

“Pomagamy prosto z serca” to hasło, które przyświeca Fundacji Veritas od początku działalności i zapoczątkowało również pomysł na akcję “Tajemniczy Ogród”. Chcąc szerzyć ideę pomocy wychodzimy naprzeciw ludzkim potrzebom, poprawie jakości życia, pomagamy potrzebującym  w ich trudnej sytuacji, aby mogli odzyskać własne siły i chęci do życia.

 

– Kiedy usłyszeliśmy o potrzebach dzieci z Hospicjum „Formuła Dobra” we Wrocławiu, nasze serca nie mogły pozostać obojętne. Przyświecała nam idea pomocy, ale także działań międzypokoleniowych. Stąd pomysł, aby przy jednej akcji pomóc w sposób dwojaki. Po pierwsze poprzez  zbiórkę potrzebnych dla dzieci środków, a także poprzez aktywizację dzieci, wolontariuszy, jak i Seniorów z Wrocławskiego Centrum Seniora. – mówi Marta Radecka przedstawicielka Fundacji Veritas.

 

– Dzięki naszym partnerom: Hebe oraz Velvet, Ziołolek i Linomag przekażemy m.in. chusteczki higieniczne i nawilżane,  pampersy, dziecięce środki do pielęgnacji, emolienty, sudocremy, olejki i wiele innych niezbędnych środków, dzięki temu wesprzemy 120 dzieci z Hospicjum we Wrocławiu – mówi Anna Matusewicz, Project Manager Fundacji Veritas i dodaje:  – W ramach naszej inicjatywy możemy choć w taki sposób pomóc dzieciom, które naprawdę tej pomocy potrzebują.

 

Oficjalne wręczenie zebranych środków odbędzie się 20 września o godz.10:30 na terenie Hospicjum Formuła Dobra, przy ul. Benedyktyńskiej we Wrocławiu.

Drugi etap akcji – międzypokoleniowe sadzenie roślin sezonowych – związany wprost z nazwą “Tajemniczy Ogród”, odbędzie się 20 września na Wzgórzu Słowiańskim we Wrocławiu w godz. 12-13. Tym samym podopieczni Hospicjum wraz z towarzyszącymi im rodzicami, a także wolontariuszami Fundacji i seniorami z Wrocławskiego Centrum Seniora stworzą wspólny “Tajemniczy ogród”.