SPOTKAJ SIĘ ZE ZDROWIEM!

Wracamy z 3. edycją Miasteczka Zdrowia!

To prospołeczna inicjatywa organizowana na skalę ogólnopolską, mająca na celu popularyzację profilaktyki badań i dbania o zdrowy tryb życia. Całość przedsięwzięcia opiera się na wydarzeniu organizowanym w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, gdzie specjaliści różnych dziedzin medycznych nieodpłatnie wychodzą ze swoją ofertą badań i konsultacji. Projekt ten jest skierowany do wszystkich grup społecznych, a jego organizatorem jest Fundacja Veritas. Pierwszy przystanek: Wrocław! Już 28.04.2022 roku pojawimy się na placu Centrum Handlowego Magnolia Park przy ulicy Legnickiej 58.

Z roku na rok, wydarzenie to cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród firm i placówek medycznych, mediów oraz przede wszystkim osób chcących skorzystać z bezpłatnej możliwości sprawdzenia swojego stanu zdrowia i co za tym idzie, zasięgnięcia porad lekarskich. Również w tym roku inicjatywa została objęta Patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Cykl wydarzeń w 8 miastach Polski rozpoczynamy od Wrocławia, gdzie przed Centrum Handlowym Magnolia Park w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie można skorzystać z szerokiej
i zróżnicowanej oferty badań.

Mając na uwadze wyjątkowo trudny początek roku,  Dolmed uruchomi punkt informacyjny o możliwej pomocy medycznej dla potrzebujących obywateli Ukrainy. Dla wszystkich uczestników eventu, placówka ta przewidziała zniżki do poradni psychodietetycznej, alergologicznej oraz na USG piersi. Kolejny Partner, jakim jest M-Med oferuje szereg badań i konsultacji pod kątem wad i dysfunkcji wzroku. Z kolei, na stoisku PZU będzie można skorzystać z porad stomatologicznych i dietetycznych. Na stoisku Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii będzie można skorzystać z całego wachlarza porad i konsultacji w dziedzinie genetyki, hematologii, onkologii i chirurgii. Przewidziany został także fantom do ćwiczenia badania piersi. Kolejnym Partnerem jest Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu oferujący konsultacje w zakresie dermatologii, okulistyki i dietetyki. Placówka ta przeprowadzi także badania przesiewowe chorób otępiennych, sprawdzi poziom glukozy we krwi, a także dokona farmaceutycznego przeglądu leków. Wszyscy zainteresowani mogą zabrać ze sobą przyjmowane medykamenty do wspólnego omówienia. Ośrodek Okulistyki Klinicznej Spektrum udostępni zaćmobusa. Na wydarzeniu, będą również specjaliści   z Diagnostyki, którzy oferują konsultacje i zniżki w zakresie profilaktyki badań, a także eksperci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, którzy opowiedzą więcej o profilaktyce raka piersi. Warto zwrócić również uwagę na fakt uruchomienia tak zwanej KARTY ZDROWIA. Będzie ona rozdawana uczestnikom podczas wydarzenia i upoważnia do zniżek na usługi danych placówek medycznych.

Event z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, dlatego w tym sezonie odbędzie się aż w 8 miastach Polski: Wrocławiu, Toruniu, Rzeszowie, Białymstoku, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i Łodzi.

Warto zadbać o swoje zdrowie już teraz.

Serdecznie zapraszamy!