W dniach 14-15.07 2023 roku and Zalewem w Starej Morawie, nasza fundacja zorganizowała pierwszy w Polsce, charytatywny, bezpłatny festiwal świadomościowy! W tych dniach, w pięknych okolicznościach przyrody, wspólnie z innymi, zagłębiliśmy się w świat muzyki, warsztatów oraz prelekcji!

Sounds off Veritas Festival to dwudniowe wydarzenie będące łącznikiem wielu stylów muzycznych, wiedzy i doświadczeń, którymi warto się też dzielić ze sobą na co dzień. Celebracja Życia, Bycie Tu i Teraz – w jedności z Naturą i drugim Człowiekiem oraz odkrywanie swojego miejsca we Wszechświecie, to jedne z ważniejszych celów, które przyświecają naszej inicjatywie. To festiwal pełen inspiracji i odmiennych perspektyw.

Na scenie muzycznej wystąpili tacy artyści jak: Hang Massive, Maok, Suduaya, Joaquin Cornejo, Niburu Project, Gaja, Sam Alty Trio, Między Nami (feat. Kim Jestem), Łukasz Dębiński i Filip Filipiuk, Etnochowa (drums&trans).

Wśród Prelegentów mogliśmy poznać: Mateusza Kozłowskiego z Fundacji Świadome Rodzicielstwo wraz z wykładem pt. „Poczucie własnej wartości – pomóż dziecku budować zdrowe granice”, Monikę Podsiadłą, która powiedziała kilka słów na temat: „Ogrody permakulturowe – z czym to się je?”, Olgę Grech z Centrum Doradztwa Żywieniowego wygłaszającą wykład pt. „Odżywianie mitochondrialne, czyli jak wyleczyć się z przewlekłych chorób”. Przestrzeń prelekcyjną uzupełnił również zespół Quantum Planet z wykładem „Od stresu DO SUKCESU przez koherencję serca”, Sonia Ross wraz w wykładem o Biologii Totalnej, oraz Aleksandra Świstow, autorka bloga Pojechana z prelekcją pt. „To my jesteśmy obcy, nie kraje”.

W strefie warsztatów mogliśmy wyróżnić: Spotkanie z dziką kuchnią, które poprowadziło Herba Sfero, Warsztaty oddechowe Metodą Butejki z Kamilem Kijonką, sesja Jogi Khundalini, którą poprowadził Dariusz Sobiecki oraz Warsztaty z bębnami etnicznymi z zespołem Etnochowa (drums&trans). Celem wyciszenia emocji odbył się warsztat malarski pt. „Wyraź swoje JA”, który poprowadziła Sylwia Konieczna z pracowni „Sztuka w drodze”. Przestrzeń warsztatową wzbogacili również zespół Etnochowa wraz z zespołem Miedzy Nami, którzy pokierowali ceremonią kakao, ale także Quantum Planet prowadząc CardioGrafikę.

Festiwal w swoim założeniu jest wydarzeniem prorodzinnym, dlatego zadbaliśmy również o najmłodszych. Między drzewami zaplanowana została strefa dla dzieci, w której można było wziąć udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej pod sztandarem Fundacji Green Gaya, sprawdzić się w chodzeniu po linie i żonglowaniu razem z Jankiem Spławskim, zrobić biżuterię indiańską z Agatą Pajtasz oraz wyżyć się artystycznie ze Sztuka w drodze Sylwia Konieczna.

W naszej strefie wystawców mogliśmy gościć: Hemp & Poppy Herbaciarnia, Wapiennik, Ziołowe Siedlisko, Herba Sfero, Okakao, Sztuka w drodze, Festiwal Kolorów, a także Dotyk Słońca.

Ważnym obszarem naszego festiwalu jest jego charytatywny wymiar. Podczas trwania wydarzenia nasi wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz działania jednego z projektów fundacji: Sounds off Veritas, skierowanego do młodzieży, która interesuje się szeroko pojętą muzyką i jej produkcją, a której sytuacja życiowa/materialna nie pozwala na rozwijanie swojej pasji. Dzięki uczestnikom jak i współorganizatorom festiwalu udało nam się zebrać kwotę, która pozwoli nam na kontynuacje tego projektu, mając jednocześnie realny wpływ na rozwój młodzieży, za co ogromnie dziękujemy!

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez naszego Sponsora: ośrodek 4żywioły oraz Partnerów: Gmina Stronie Śląskie, Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim (CETiK), Stroński Park Aktywności.