#Solidarni z Ukrainą!

W związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie nasza fundacja chciałaby okazać solidarność z naszymi sąsiadami. W naszych biurach w całej Polsce organizujemy zbiórki najpotrzebniejszych produktów, które następnie są przekazywane zarówno na granicę, jak i w głąb Ukrainy.

 

 

W biurach regionalnych zbierane są produkty wyznaczone przez władze miast i im są przekazywane do rozdysponowania. Jest to stała lista, na której znajdują się:

  • koce, koce termiczne, śpiwory, pościel, materace (w opakowaniach),
  • ciepłe skarpety, bielizna termiczna, ciepłe kurtki,
  • środki czystości, pieluchy dla dzieci i dorosłych, podpaski, ręczniki, szczotki i szczoteczki, ręczniki papierowe, pasty do zębów,
  • talerze, sztućce, najlepiej biodegradowalne, silikonowe lub plastikowe,
  • maseczki, środki antyseptyczne,
  • wodę butelkowaną, dania gotowe i w puszkach, makarony, suszone owoce, batony energetyczne, płatki śniadaniowe,
  • zapałki, baterie, latarki, świece,
  • zestawy wyposażenia medycznego.

 

 

W naszym głównym biurze we Wrocławiu organizujemy własną zbiórkę, która celowana jest w potrzeby zgłaszane do nas przez konkretne osoby. Nasi pracownicy nabywają produkty, które są na liście, ale przyjmujemy też pomoc obywateli i organizacji z zewnątrz. Dzięki zasobom, jakie posiadamy, jesteśmy w stanie tworzyć aktualne listy potrzeb. Aktualizacja list udostępniana jest na bieżąco na naszym fanpage na Facebook’u: www.facebook.com/veritasfundacja.

 

Oprócz zbiórki, nasi pracownicy i wolontariusze angażują się w transport zebranych darów, zarówno jako przewoźnicy, jak i logistycy. Udało nam się wysłać już klika transportów do potrzebujących na granicy. Nasi kierowcy wracając do Wrocławia zabierają również całe rodziny uchodźców, zarówno wcześniej umówione, jak i chętnych czekających na pomoc bieżącą. Kierowcy Fundacji Veritas zostali wyposażeni w nasze identyfikatory.

Fundacja Veritas stara się na bieżąco zaspokajać pojawiające się potrzeby naszych sąsiadów. W tej trudnej sytuacji każdy z nas powinien otworzyć serce i zjednoczyć się, okazując odrobinę ciepła.

 

SOLIDARNI Z UKRAINĄ!