Rusza „Zajawka na życie”, czyli bezpłatne warsztaty dla młodzieży!

Jak zaplanować swoją przyszłość? Co zrobić, by żyć w zgodzie ze sobą? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas darmowych warsztatów dla młodzieży organizowanych przez Fundację Veritas w Siemacha SPOT w Magnolia Park.

Odkrywanie swojej życiowej drogi, zdobywanie nowych umiejętności, poznawanie rówieśników, a przede wszystkim dobra zabawa. Tak wygląda „Zajawka na życie”, czyli warsztaty dla młodzieży organizowane przez Fundację Veritas w Siemacha SPOT. To działająca od 5 lat w Magnolia Park nowoczesna przestrzeń dla młodzieży, która szuka bezpiecznego i twórczego środowiska rówieśników oraz możliwości rozwoju pod okiem wykwalifikowanej kadry.

 

Dorastanie i wchodzenie w dorosłość to ważny etap życia. Często towarzyszy nam niepewność i różne obawy. Tu z pomocą przychodzi nasz program, który wspiera i wzmacnia młodzież w zdefiniowaniu własnej drogi. Pomagamy młodym ludziom odnaleźć własny potencjał i wspierać ich w wyborach życiowych opartych na własnych zasobach, sprawczości i dobrych relacjach, w tym relacji z samym sobąmówi Marta Radecka z Fundacji Veritas organizującej warsztaty „Zajawka na życie”. 

 

Bezpłatne warsztaty „Zajawka na życie” są skierowane do młodzieży w wieku od 15 do 19 lat. Zajęcia rozpoczynają się 12 października i będą organizowane w każdą środę w godzinach 15.15-20.00. Każde spotkanie podzielone jest na trzy cykle. W ramach warsztatów uczestnicy mają zapewniony również darmowy obiad.

Magnolia Park zawsze była otwarta na wszelkie formy aktywności lokalnej, które wychodzą poza doświadczenia czysto komercyjne. Współpracujemy na tym polu z różnymi organizacjami i fundacjami, w tym również ze Stowarzyszeniem Siemacha, które ma swój wrocławski SPOT właśnie w Magnolia Park – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park. Równocześnie zachęca do udziału w warsztatach: – „Zajawka na życie” to nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu po szkole, ale także inspirujące zajęcia, które pomogą młodym osobom wydobyć ich własny potencjał.

 

Warsztaty „Zajawka na życie” opierają się na trzech filarach rozwoju – praktycznym, fizyczno-ruchowym i kompetencji miękkich. Podczas spotkań z psychologami, mentorami, instruktorami jogi i animatorami ruchu uczestnicy dowiedzą się, jak wzmacniać wzajemne zaufanie i stać się spełnionym oraz szczęśliwym człowiekiem. Można się zapisać poprzez formularz: https://zajawkanazycie.com/kontakt/#contact_form_anchor

 

W Siemacha SPOT działa sala spotkań i zabaw, pracownia muzyczna przypominająca prawdziwe studio nagrań i w pełni wyposażona kuchnia. Podopieczni placówki mają również dostęp do wysokiej klasy sprzętu komputerowego. Odbywają się tam zajęcia edukacyjne, wychowawcze, muzyczne, artystyczne, multimedialne, kulinarne i sportowe. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny. Wychowankowie potrzebują jedynie zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

 

Kto może uczestniczyć w warsztatach “Zajawka na życie”?

Każda młoda osoba w wieku 15-19 lat może skorzystać z naszych warsztatów.

W ramach projektu chcemy wspierać młodzież w zdefiniowaniu ich własnej drogi życiowej i wzmocnieniu potencjału, który w sobie posiadają.

Więcej na:

START ZAJĘĆ – 12 PAŹDZIERNIKA

ZAPISY: https://zajawkanazycie.com/kontakt/

UDZIAŁ BEZPŁATNY

 

  

Projekt jest finansowany ze środków Fundacji Veritas, która jest jego organizatorem. Partner projektu – SIEMACHA SPOT.