Rusza II edycja projektu Radzi Rodzice

Już 10 października startuje II edycja projektu Radzi Rodzice.

Projekt Radzi Rodzice to cykl warsztatów skierowanych do Rodziców – przyszłych i obecnych, dla których ważne jest, aby poprawić jakość swojego rodzicielstwa lub poradzić sobie z wyzwaniami, które każdego dnia napotykają na swojej drodze.

Warsztaty zostaną poprzedzone webinarem „Wewnętrzny Rodzic, zewnętrzne dziecko”, który odbędzie się 26 września o godzinie 19.00

Zarówno warsztaty, jak i webinar poprowadzi Mateusz Łętowski – praktyk psychoterapii Systemu Wewnętrznej Rodziny, ojciec trójki dzieci, trener i współtwórca wielu projektów opartych na uważności i komunikacji interpersonalnej

 

Projekt Radzi Rodzice i jego cel

Chcemy dać wiedzę i narzędzia, które przekazane będą w sposób doświadczalny,  w procesie, którego celem nie jest określenie, co jest dobre, a co złe. Będzie to doświadczenie, które pozwoli przyjrzeć się swoim własnym postawom i zachowaniom, dzięki czemu można samemu podjąć decyzję, co służy a co niekoniecznie.  

Dzięki takiej formule każdy z uczestników może lepiej poznać siebie samego i sposoby funkcjonowania. Jest to również idealna możliwość do skonfrontowania poglądów, usłyszenia innych rodziców i dzielenia się własnymi przemyśleniami, pozostając jednocześnie w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni. Otrzymana informacja zwrotna nie jest oceną, ani doradzaniem, a jedynie odczuciem trenera, czy innych uczestników i daje szansę przyjrzenie się sobie z innej perspektywy.  

W tym celu stosujemy metodę IFS, jako uniwersalne narzędzie, które jest pomocne zarówno w komunikacji z dzieckiem, czy partnerem, ale również w osobistej ścieżce rozwoju i wspierania siebie samego w innych okolicznościach. 

 

Chcemy pokazać rodzicom dwie perspektywy

Po pierwsze: pomiędzy rodzicem i dzieckiem istnieje przestrzeń, w której zadziewa się bardzo wiele. Każdy z nas ma swoje emocje, potrzeby i przekonania. Czasem są one wspierające, a czasem wręcz przeciwnie. Ich ocena nie polega na skategoryzowaniu “zły” lub “dobry”, a raczej na taki, który wspiera, lub taki, który nie wspiera. Owa definiuje relację zarówno  z dzieckiem, jak i relację do samego/samej siebie.

Po drugie: aby wzrastać jako rodzic, należy wzrastać, jako człowiek, budować relację z samym sobą, ale przede wszystkim zadbać o swoje własne wewnętrzne potrzeby i uczyć się zarządzać swoim własnym wnętrzem w sposób zdrowy i wspierający.

Pytania omawiane podczas cyklicznych warsztatów z Rodzicami

 • Kim jest rodzic?
 • Kim jest dziecko?
 • Jaka jest rola rodzica w wychowaniu?
 • Dobry rodzic, czyli kto?
 • Czy dbając o siebie dbasz o dziecko?
 • Granice: dbać o, czy stawiać?
 • Relacja ze sobą, a relacja z dzieckiem.
 • Wewnętrzne dziecko, zewnętrzny rodzic

 

Ogólna struktura każdego ze spotkań:

 1. Otwarcie dyskusją: Rozpoczęcie każdego spotkania polega na aktywnym myśleniu, dającym uczestnikom możliwość rozpoczęcia procesów. Zastosowanie techniki majeutyki umożliwi interaktywną refleksję.
 2. Medytacje i ćwiczenia: Poprzez medytacje oraz różnorodne ćwiczenia uczestnicy wchodzą w temat spotkania, doświadczając go w praktyce lub odbijając go w sobie.
 3. Rozwinięcie procesu: Ten etap jest naturalną kontynuacją poprzedniego, umożliwiając pogłębione przemyślenia i prace nad inicjowanymi procesami.
 4. Pomiędzy spotkaniami uczestnicy otrzymają ćwiczenia do wykonania w domu, wspierające procesy uważności. Ćwiczenia te stopniowo prowadzą od samoobserwacji do interakcji ze światem.

  Koszt warsztatów: 500 zł

Jeśli cena warsztatów jest dla kogoś wyzwaniem materialnym, prosimy o bezpośredni kontakt z Fundacją.

Z serca zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na warsztaty. Można to zrobić na: Facebooku na stronie wydarzenia oraz formularzu Google.