Relacja z nagrania audycji w Radiu Rodzina

Czym zajmuję się Fundacja Veritas? Komu pomagamy oraz w jaki sposób można skorzystać z pomocy, jaką niesiemy?

O tym, jak powstała Nasza Fundacja, jakie są cele fundacji, a przede wszystkim, jakie działania zamierzamy podjąć w najbliższym czasie opowiada Milena Rogowska oraz Jacek Liput w Radio Rodzina we Wrocławiu. 

Zachęcamy gorąco do odsłuchania audycji, która znajduje się pod linkiem: https://www.radiorodzina.pl/audycje/fundacja-veritas-kto-moze-otrzymac-pomoc/

Veritas fundacja

 

Fundacja Veritas zaistniała w grudniu 2019 roku. Początkowo miała skupiać się głównie na pomocy dla pracowników oraz ich rodzin. Jednak szybko okazało się, że zarówno zaangażowanie, zapał i chęci wolontariuszy są o wiele większe niż oczekiwano.

W związku z tym, zakres działań dobroczynnych Fundacji Veritas jest bardzo szeroki, ponieważ swoją pomoc oferuje osobom starszym, niepełnosprawnym, osobom bezdomnym, bezrobotnym i poszukującym zatrudnienia. Ponadto fundacja swoje działania kieruje na rzecz dzieci, ich edukacji, promowaniu sportu. Rozważany jest także pomysł otworzenia przedszkola. 

Fundacja Veritas jest otwarta na rożne inicjatywy i przedsięwzięcia. Działa również w obronie zwierząt i dla zwierząt.

Współpracujemy z wieloma organizacjami i stowarzyszeniami, między innymi z wrocławskim Centrum Seniora, Fundacją Św. Stanisława, Diecezją Świdnicką. Jesteśmy chętni i skorzy do tego, by połączyć swoje siły z innymi organizacjami, także zapraszamy do kontaktu, nie tylko osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy, ale również osoby gotowe do niesienia pomocy innym.

Do tej pory na Naszym koncie jest już sporo sukcesów. Grupa wolontariuszy na rzecz walki z rakiem zdobyła o świcie Górę Ślężę, zorganizowaliśmy ferie zimowe dla dzieci z Nowej Rudy, braliśmy udział w Światowym Dniu Ubogich. 

Aktualnie trwają przygotowania do ciekawego i odkrywczego wydarzenia jakim są „Podróże z dźwiękiem”. Więcej na ten temat już niebawem na Naszej stronie i na Facebooku.

 Zatem jeśli chcesz razem z Nami pomagać potrzebującym prosto z serca, zachęcamy do kontaktu. 

Jesteśmy dostępni dzięki stronie internetowej, można napisać do nas na Facebooku, jak i też skontaktować się mejlowo, bądź telefonicznie.

Zapraszamy do odsłuchania audycji w radiu.