Pomoc potrzebującym rodzinom

Przed nami wiele inicjatyw i pomysłów, które są w trakcie realizacji, ale jednocześnie nie zapominamy o tym, co dzieje się tu i teraz. Na bieżąco przyjmujemy zgłoszenia dotyczące pomocy, aby osoby potrzebujące i rodziny mogły stanąć o własnych nogach i mieć szansę odbudować na nowo swoją sytuację. Również nie zapominamy o Domach Dziecka, dla których też zawsze jesteśmy gotowi nieść pomoc. A przed nami dalsza współpraca z Domem Dziecka w Polkowicach, a co dokładnie, już niebawem opowiemy. Niemniej jednak nie zapomnieliśmy o urodzinach naszych podopiecznych i oczywiście w tym miesiącu również pamiętaliśmy o drobnych upominkach.

pomoc potrzebujacym rodzinom

Ostatnio pomoc otrzymało 5 rodzin w Polsce (Katowice, Wrocław, Zgorzelec, Jastrzębia, Wilkołaz) w tym rodzina, która doświadczyła spalenia własnego domu. Wsparliśmy rodzinę w sprzęt do nauki dla dziecka (laptop do nauki zdalnej, bez tego dziecko nie mogłoby uczestniczyć w zajęciach w czasach pandemii). Została również przekazana żywność, ubrania i rzeczy pierwszej potrzeby. Inne rodziny również uzyskały wsparcie w postaci paczek z żywnością, sprzętem kuchennym, ale również z rzeczami potrzebnymi do prawidłowego rozwoju dziecka takie jak tablica sensoryczna, buciki ortopedyczne, walizka logopedyczna oraz koszulka lecznicza na AZS dziecięce (atopowe zapalenie skóry).

pomoc mamom

 

Przyłączyliśmy się również do wsparcia 2 zbiórek, z którego pieniążki przeznaczone będą na leczenie i walkę z mukowiscydozą. Przekazaliśmy również wiele kompletów pięknych pościeli wykonanych przez nasze Panie krawcowe, do Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, do rodzin z Dobczyna, Warszawy, Suwałk oraz dla Domu Dziecka im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Komornikach. Fundacja również posłała duże ilości ubranek w rozmiarach dziecięcych i niemowlęcych wraz z zabawkami, dla: Siostry Rodziny Maryi (dar dla Okna Życia) w Warszawie, Dom Samotnej Matki Diecezji Warszawsko-Praskiej, oraz Dom dla Matek z Dziećmi „Nazaret” w Brwinowie.