Pomoc Domom Samotnej Matki w Brinowie 

Ostatnio nasza Fundacja Veritas skierowała pomoc w stronę Domów  Samotnej Matki. Jako, że jednym z naszych statutowych punktów jest pomoc społeczna w trudnych sytuacjach życiowych, zaczynamy poszerzać ten kierunek działania nie tylko na terenie Wrocławia, ale całej Polski.

Okazuje się, że placówki takie jak Domy Samotnej Matki  potrzebują wsparcia w postaci żywności, mleka dla dzieci, środków czystości, chemii, artykułów gospodarstwa domowego.

Zakupy dla Domu Samotnej Matki w Brinowie 

I my właśnie takie zakupy zrobiliśmy dla Domu Samotnej Matki w Brwinowie.

Dodatkowo dołączyliśmy dla dzieciaków ekstra pluszaki , śpioszki, body, kubeczki zwierzaki, a także pluszowe kocyki od karoka.pl.

Mamy nadzieję, że sprawiliśmy radość  9 paczkami z rzeczami pierwszej potrzeby, które już zapewne trafiły do Brwinowa. Nam sprawiło ogromną już samo pakowanie tych wszystkich dobroci.

To dopiero początek takiej  formy pomocy.  Skontaktowaliśmy się z kolejnymi DSM, rozeznaliśmy potrzeby i działamy dalej.

paczki dla samotnych mam

Warsztaty i kursy dla podopiecznych 

Nasze głowy pełne pomysłów i otwarte serca pokierowały nas również w stronę kursów/ warsztatów i szkoleń, które będziemy organizować na potrzeby pań z DSM.

Zapraszamy również na nasz profil na facebooku:

Ostatnia nasza Fundacja Veritas skierowała pomoc w stronę Domów Samotnej Matki.
Nasze działania obejmują Nie TYLKO … Opublikowany przez Fundacja Veritas & nbsp; Poniedziałek, 13 lipca 2020

Ideą naszej Fundacji Veritas jest pomoc takim kobietom w trudnej sytuacji, w stanięciu na własne nogi, znalezieniu pracy, otworzeniu własnej działalności, poszerzeniu horyzontów,  a tym samym zobaczeniu nowych perspektyw w życiu. Tak naprawdę jest ich całe mnóstwo. Czasem jednak życie przysłania na chwilkę możliwości, ale są  też Ci, którym nie jest to obojętne, którzy widzą, rozumieją i wychodzą z pomocną dłonią.

Mieszkanie w takiej placówce jak DSM może być etapem drogi, dlatego włożymy starania, aby dla wielu pań tak właśnie było.

paczki do domów samotnej matki

Kursy prowadzone przez specjalistów będą odbywać się w zakresie obsługi komputera, nauki języków, tworzenia sklepów internetowych, kursy manicure, makijażu, a także w dziedzinach, jakie będą pomocne dla pań w usamodzielnieniu. Jesteśmy otwarci i elastyczni -wiemy, że wszystko da się zorganizować, gdy jest potrzeba.