Każdy wie, jaki obecnie przechodzimy czas. Nie należy on do najłatwiejszych, skłania do rozwagi, dbałości o siebie i innych, a także do jednoczenia się – wzajemnej pomocy.

Przed świątecznie dużo się działo. My w Fundacji również mieliśmy gorący czas- czas paczek żywnościowych, pomocy w postaci maseczek i innych artykułów ochronnych, które wcale nie są dziś łatwe do zdobycia.

Ale jak zawsze daliśmy radę

Wytrwałymi poszukiwaniami udało się zakupić odpowiednie produkty do dezynfekcji a z pomocą Fundacji św. Stanisława w Świdnicy, która uszyła m.in dla nas maseczki ochronne mogliśmy wesprzeć  Przylądek Nadziei we Wrocławiu oraz Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Bezdomnym, Ubogim i Wykluczonym Społecznie – Nadzieja w Opolu.

Przedświąteczne paczki z żywnością zostały wysłane do osób najbardziej potrzebujących, do rodzin, które nie były w stanie zapewnić sobie samodzielnie świąt. Bardzo się cieszymy, kiedy możemy dołożyć iskierkę radości w sercach osób samotnych/ rodzin.

pomoc

W Wielkim Tygodniu wsparliśmy również akcję Przedświąteczna Pomoc dla Seniorów fundacji „Miej gest” we Wrocławiu. Paczki z jedzeniem świątecznym, jak również suchym prowiantem oraz kartki z  ciepłym słowem – słowem od serca skierowaliśmy do osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, którzy na taką pomocą czekali.

Nasza Fundacja Veritas wyciągnęła również bratnią dłoń w stronę najbardziej potrzebujących, bliskich osób, rodzin opiekunów pracujących w Opieka Grupa Veritas fundując karty/ bony zakupowe.

Obecnie jesteśmy w przygotowaniu pięknej akcji dla dzieciaków z chorobami nowotworowymi

Szerzmy dobro, zasilajmy to co tego warte najbardziej: radość, miłość, wzajemny szacunek, zrozumienie, wsparcie.