Pierwsza edycja Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia

Przez ponad trzy lata swego istnienia Fundacja Veritas skupiała się głównie na szeroko pojętej działalności charytatywnej, skoncentrowanej głównie wokół doraźnej pomocy dla najbardziej potrzebujących. Z czasem zaczęliśmy rozszerzać swą działalność na promowanie aktywności i sportu, jako uniwersalnych sposobów na pokonywanie różnorakich życiowych trudności.

Po serii z sukcesem przeprowadzonych warsztatów nordic walking postanowiliśmy zorganizować zawody biegowe.

27. sierpnia w Masywie Śnieżnika odbędzie się pierwsza edycja Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia. Przygotowaliśmy 3 trasy- 13, 22, oraz 40 km- sprawdzić się więc będą mogli na nich biegacze o bardzo różnym stopniu zaawansowania. Poza życiem wolnych od niszczących uzależnień chcemy również promować zamiłowanie do spędzania czasu w przyrodzie, a także dbałość o nią. Aby uatrakcyjnić wydarzenie przygotowaliśmy rozbudowaną strefę artystyczną, podczas której będzie można wziąć udział w warsztatach gry na instrumentach, posłuchać na żywo legend polskiej muzyki czy obejrzeć inspirujący film w ramach wieczornego kina plenerowego.

Oczywiście klamrą spinającą całego przedsięwzięcia jest cel charytatywny. Z uzyskanych z wpisowego na zawody środków zorganizowaliśmy tygodniowy obóz sportowy w MOSiR Sieradz dla podopiecznych stowarzyszenia SIEMACHA. Podczas gdy biegacze będą wyciskać z siebie siódme poty na trasach Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia, młodzież z SIEMACHY pod okiem doświadczonych trenerów szlifować będzie techniki kilku dyscyplin sportowych.