bjn

Emocje związane z II Edycją Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia powoli opadają i nadchodzi moment podsumowań. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło blisko 450 biegaczy i biegaczek z całego kraju, którzy ścigali się na 5 dystansach – 6, 16, 25, 42 i 71 km, a wpisowe na Bieg w całości zostało przeznaczone na organizację obozu sportowego dla młodzieży z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania z Wrocławia. Zacznijmy jednak od początku.

Organizatorem Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia jest nasza Fundacja Veritas z siedzibą we Wrocławiu. Jesteśmy organizacją non-profit, która została stworzona dla ludzi chcąc wspierać człowieka w drodze do zrozumienia siebie: swoich myśli, potrzeb, uczuć i potencjału.

26 sierpnia 2023 roku biegacze i biegaczki w zależności od wybranego dystansu wystartowali z dwóch lokalizacji; Kletna i Starej Morawy. Niezwykle piękne, malownicze widoki Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich z pewnością mogły posłużyć jako rekompensata dla sportowych zmagań. Wsłuchując się w głosy i opinie uczestników zeszłorocznej edycji a także zmiany tras podyktowane nowymi granicami rezerwatów „Śnieżnik Kłodzki” i „Puszcza Śnieżnej Białki” trasy zostały zmodyfikowane, wydłużone, a nawet utworzone zostały nowe dystanse. Mowa tutaj o 6 km trasie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biegami górskimi, jak również dystansie ultra mierzącym 71 km, dla tych, którzy maja już w nogach trochę przebytych, górskich kilometrów.

Radują się serca organizatorów, czytając komentarze po tegorocznej edycji:

Gratulacje dla Wszystkich biegaczy. Szacun za szczytny cel zawodów❤️” – Katarzyna Polczyk.

„Po tak pięknych  trasach to pod limit trzeba lecieć🤪 Już mamy dla Was zaklepany ostatni weekend sierpnia. No chyba że nas czymś zaskoczycie🤔 Pozytywnie oczywiście. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałą imprezę biegową” – Lew Speleo.

„Bardzo dziękuję za wspaniale zorganizowane zawody w klimatycznym miejscu i dobrej atmosferze ☺️💜👌warto do Was wracać 🙂” – Patrycja Detlaff

Warto zaznaczyć, że dzięki wpisowemu Fundacja Veritas zorganizowała obóz sportowo – rekreacyjny dla młodzieży z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, który odbywał się na terenie gminy Stronie Śląskie w dniach 19 – 26 sierpnia. W tym czasie podopieczni WCOW poznawali uroki kilku dyscyplin sportowych, piękno okolicznych gór podczas wycieczek pieszych, ale także uczestniczyli w zajęciach profilaktyki uzależnień. Jeden z bloków poprowadził sam legendarny Jerzy Górski, którego historię wychodzenia z uzależnienia od heroiny kilka lat temu przypomniały książka i film „Najlepszy”. Wszystkie aktywności wywoływały szerokie uśmiechy na twarzach obozowiczów i z całą pewnością możemy stwierdzić, że czas ten był dla wszystkich niezwykle wartościowy.

Organizacja tak pięknych inicjatyw, jakimi są Bieg i Obóz nie byłaby możliwa bez naszych Partnerów, wśród nich znaleźli się: Tarczyński, Trener Sklep Sportowy, Cetik Stronie Śląskie, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Stroński Park Aktywności, Garbaty Knives , GOPR , Przystanek na Szlaku, Sklep Biegacza. Dziękujemy! To był wspaniały czas!

Więcej na stronie: https://bjn.com.pl/