„NASZ ZAKĄTEK” – PODWÓRKOWY OGRÓD SENSORYCZNY

Czy wiecie o tym, że przebywanie w ogrodzie uspokaja, odpręża oraz pobudza w nas fascynację i zaciekawienie światem przyrody? Dlatego wyszliśmy z inicjatywą stworzenia ogólnodostępnego ogrodu sensorycznego na terenie Wrocławia. Zgłosiliśmy projekt takiego ogrodu do konkursu „ Piast wspiera region”. Jeśli wygramy to wspólnie z uczestnikami warsztatów w Akademii Potencjałów oraz naszymi wolontariuszami stworzymy „Nasz zakątek” – podwórkowy ogród sensoryczny.

Czym jest ogród sensoryczny?

To miejsce, w którym wszystkie nasze zmysły są pobudzane, gdzie nie jesteśmy tylko biernymi obserwatorami, ale możemy również dotknąć, posmakować, usłyszeć i powąchać otaczającą nas roślinność.

ogrod sensoryczny fundacja veritas

W jaki sposób chcemy go stworzyć?

Na terenie podwórka we Wrocławiu, nasza fundacja chce stworzyć ogólnodostępny ogród sensoryczny z funkcją rekreacyjną. Do stworzenia takiego miejsca zostaną wykorzystane ekologiczne materiały takie jak: kamienie, szyszki, mech, piasek, kora, drewno.

Strefy sensoryczna i rekreacyjna będą się nawzajem przenikać, tak aby jak najmocniej pobudzić odczuwanie bodźców. Realizacja przyczyni się również do zwiększenia integracji społecznej mieszkańców. Tworząc taką wspólną przestrzeń, będą oni mieli okazję do wspólnego spędzania czasu.

ogrod udzial w konkursie

Jeśli chcecie wesprzeć nasz projekt to serdecznie zapraszamy to głosowania poprzez formularz zgłoszeniowy tutaj: „Nasz zakątek” – podwórkowy ogród sensoryczny – Piast Wspiera Region