Miasteczko Zdrowia, badania dla wrocławian – relacja z wydarzenia

W środę 09.09.2020 na Placu Solnym we Wrocławiu w godzinach 10:00-16:00 odbyło się Miasteczko Zdrowia (organizowane wspólnie z firmą Veritas Group). Podczas wydarzenia, każda chętna osoba mogła bezpłatnie wziąć udział w badaniach oraz konsultacjach medycznych. Przedstawiciele fundacji Veritas opowiadali o swojej działalności, rozdawali przygotowane przez POLITECHNIKĘ ŚWIĘTOKRZYSKĄ darmowe przyłbice. Bardzo pożyteczną wiedzą na temat praw konsumenckich dzieliło się Stowarzyszenie Aquila – partner Fundacji Veritas. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i zainteresowanie naszą działalnością.

miasteczko zdrowia wrocław

Relacja z Miasteczka Zdrowia we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że tyle osób wzięło udział w wydarzeniu i skorzystało z darmowych badań. Jeszcze raz dziękujemy za przybycie i zapraszamy do śledzenia naszej działalności.

veritas fundacja miasteczko zdrowia

Podczas wydarzenia, każdy mieszkaniec Wrocławia i okolic miał możliwość skorzystania z darmowych badań oraz konsultacji medycznych. Nie tylko starsze osoby odwiedzały nasze miasteczko, pojawiło się również wielu młodych ludzi.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

Pamiętacie nasze wydarzenie Miasteczko Zdrowia Wrocław – Skorzystaj z darmowych badań!😍😍😍które organizowaliśmy 9…

Opublikowany przez Fundacja Veritas Poniedziałek, 21 września 2020

Jakie badania można było wykonać

Badania i konsultacje dostępne podczas wydarzenia to m.in. badanie słuchu, pomiar glukozy, ciśnienia krwi, ocena BMI ciała, pomiary wagi z opisem składu ciała, szybkie testy na HIV, kiłę oraz HCV. Na miejscu były również wykonywane badania spirometryczne oraz badania pod kątem osteoporozy dla seniorów. Dodatkowo można było skorzystać z konsultacji w Mammobusie oraz Krwiobusie. Osoby chętne mogły również skonsultować wyniki swoich badań.miasteczko zdrowia wrocław

Razem z fundacją Veritas udział w wydarzeniu wzięło wrocławskie Stowarzyszenie Aquila, które zajmuje się prawami konsumenckimi. Obecnie jest to wyjątkowo ważny temat, którego znajomość pozwala świadomie korzystać ze swoich praw i wywiązywać się z obowiązków. Przedstawiciele stowarzyszenia przeprowadzili wykład na scenie pod tytułem: „Konsument senior i jego prawa”. Rozdawaliśmy również darmowe przyłbice dla seniorów, które można było dostać na miejscu. My jako Fundacja opowiadaliśmy o naszej działalności i wspieraliśmy całe wydarzenie. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez Echo24: