Magiczny Kufer, który bawi i pomaga

Wolontariusze Fundacji Veritas w ubiegłym tygodniu zagrali pantomimę  o tajemniczej nazwie „Magiczny Kufer”. Inicjatywa ma pomóc w zbieraniu funduszy na cele charytatywne, w które się angażujemy. Jednak przede wszystkim pomaga wywołać uśmiech na twarzach tych, którzy na co dzień muszą zmagać się z ogromnymi wyzwaniami.

Wysyłamy iskierkę radości w świat

Chociaż w wielu miejsca nadal obowiązują obostrzenia związane z pandemią, postanowiliśmy nie poddawać się i znaleźć sposób na zrobienie czegoś dobrego. Po raz kolejny nasze serca zjednoczyły się w pomocy dla Przylądka Nadziei. Póki co nie możemy być z podopiecznymi Przylądka, dlatego nagranie pantomimy pofrunie do nich online. Mamy nadzieję, że choć w taki sposób wywołamy u nich uśmiech.

Do całego przedstawienia zaangażowaliśmy nie tylko magiczny kufer, ale także dwóch krasnali, kwiatka, strażnika, tajemniczego kota i wróżkę. A to dopiero wstęp do zabawy, która czeka dzieci.

pantomima fundacja veritas

Czym jest Magiczny Kufer?

Magiczny kufer to autorska pantomima, która w całości została stworzona przez Fundację Veritas. Razem z wolontariuszami stworzyliśmy scenariusz, stroje, muzykę i wszystkie efekty specjalne.

Co zatem kryje się w kufrze? Co wyczaruje wróżka? Po co zawędrowali tu krasnale? Czego strzeże strażnik? A może to właśnie kot rozwieje całą tajemnicę i wszystko ujawni się, gdy rozkwitnie radosny kwiat?

„Na razie będziemy jeszcze trochę tajemniczy, ale już niebawem dowiecie się więcej i oczywiście obejrzycie. To mój pierwszy scenariusz, który napisałam i cieszę się, że udało się go fajnie dograć wraz z zaangażowanymi w całe wykonanie fantastycznymi ludźmi – wielkie podziękowania! Każdy wczuł się w swoją rolę, wziął do serca cel i tak oto powstaje właśnie przestrzeń artystyczna Fundacji Veritas – mam widoki na dużo więcej takich inicjatyw! Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy pantomimie i mamy nadzieję, że odbiór będzie podobny”

– uchyla rąbka tajemnicy Milena Rogowska, koordynator Fundacji Veritas we Wrocławiu.

fundacja pantomima

Jeśli jesteście ciekawi naszej pantomimy, odwiedzajcie nas na https://www.facebook.com/veritas.pomoc/ i czekajcie na kolejne wieści. Dziś dzielimy się kilkoma zdjęciami, zachęcającymi do śledzenia naszej artystycznej przestrzeni.