Ufunduj zestaw do domowej pielęgnacji wkłuć centralnych dla dzieci

Gorąco zachęcamy do włączenia się do fantastycznej akcji! Na czym ona polega? Jak pomóc dzieciom?

Otóż projekt, do którego się włączyliśmy, polega na fundowaniu zestawów preparatów i akcesoriów do domowej pielęgnacji wkłuć centralnych, czyli „rurek”, które doprowadzają leki do serduszka dziecka, i jednocześnie pobierają krew do badań.

Dlaczego to jest tak ważne? Przede wszystkim znacznie ograniczy to cierpienie i stres dzieci oraz ich rodziców, spowodowane częstymi wizytami w szpitalu, a także częstymi wkłuciami.

dziewczynka

Zestawy do pielęgnacji wkłuć, a także niezbędne do tego akcesoria pozwalają w znacznym stopniu zmniejszyć częstotliwość wizyt w szpitalu, dzięki czemu dziecko może spędzić więcej czasu w domu, z rodzicami. Poza tym rodzice nie muszą już tak często jeździć z dzieckiem do szpitala, a niejednokrotnie do pokonania mają dziesiątki, a nawet setki kilometrów.

Veritas fundacja

Skąd pomysł na taką akcję?

Niestety preparaty do pielęgnacji wkłuć centralnych są bardzo drogie i nierefundowane. Zestaw do pielęgnacji wkłucia, który służy przez trzy miesiące to koszt 550 zł dla jednej osoby. Sama terapia natomiast trwa zwykle około dwa lata. Jest to zatem koszt blisko 4500 zł dla rodziny, czyli miesięcznie około 400 zł. Dla wielu rodziców to bardzo duże kwoty, dlatego też, siłą rzeczy, są zmuszeni każdorazowo jeździć do szpitala z dzieckiem, narażać siebie i dziecko na stres, i co najgorsze na ból i cierpienie na skutek kolejnego wkłucia.

Raz jeszcze zachęcamy do włączenia do tej akcji! Przekażcie rodzinom, znajomym, przyjaciołom.

Więcej informacji na stronie: https://naratunek.org/broviac/

Tam też można dokonać wpłat.

Zapraszamy serdecznie do ufundowania takich zestawów dla dzieci z Przylądka Nadziei! Dzięki Waszej pomocy do końca roku nawet setka dzieci będzie mogła mniej czasu spędzać w szpitalu!