Finał akcji “Listy do Św. Mikołaja”!

22 grudnia Fundacja Veritas odwiedziła pięć wrocławskich Domów Pomocy Społecznej, wręczając wymarzone prezenty podopiecznym ośrodków. W tym roku udało się wesprzeć ponad 670 osób!

Miejscami objętymi akcją były: DPS Przyjazny Dom, DPS przy ul. Karmelkowej, DPS przy ul. Mącznej, DPS przy ul. Rędzińskiej, DPS przy ul. Kaletniczej.

 

 

Z końcem listopada podopieczni ośrodków pisali listy do Świętego Mikołaja. Nakreślili w nich swoje marzenia i potrzeby. Wspominali w nich o podstawowych produktach higieny osobistej, ale również o książkach, ubraniach, słodkościach czy przyborach do malowania. Wolontariusze Fundacji Veritas postanowili spełnić każde z życzeń zapisanych w wysłanych do nich listach i zakupić prezenty dla osób potrzebujących. Do akcji dołączyły również firmy takie jak: Veritas Group, Hebe, Projekt MIK, Brukpol, AB OVO Solutions, które wsparły akcję kupując część upominków.

 

 

Bardzo cieszymy się z tak licznego włączenia się wolontariuszy w akcję, bez ich wsparcia nie udałoby się spełnić marzeń wszystkich podopiecznych. Pragnę podziękować również firmom, które również okazały serce i przygotowały paczki. Mamy nadzieję, że przez ten drobny gest z naszej strony, podopieczni spędzą te święta w radości oraz spokoju – mówi Paweł Zabilski, koordynator akcji fundacji.

 

To była już druga edycja wydarzenia “Listy do Św. Mikołaja”. Fundacja jednak nie powiedziała ostatniego słowa. Do zobaczenia za rok!