Finał akcji „Kolędowanie z Fundacją Veritas”

17 grudnia wolontariusze Fundacji Veritas wraz z kolędnikami i oprawą muzyczną w ramach akcji “Kolędowanie z Fundacją Veritas” odwiedzili Placówki im. św. Brata Alberta we Wrocławiu oraz Szczodrem, a także dołożyli swoją cegiełkę przekazując produkty na charytatywną wigilię Fundacji WeźPomóż.

Akcją objętych zostało ponad 600 osób w kryzysie bezdomności:

– ponad 300 bezdomnych mężczyzn przebywających w Placówce Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn w Szczodrem oraz  Noclegowni Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Małachowskiego we Wrocławiu;

około 300 osób podczas charytatywnej wigilii w Fundacji WeźPomóż.

Przekazaliśmy na rzecz najbardziej potrzebujących ponad 120 litrów bigosu, blisko 90 litrów barszczu, 25 kg uszek, 300 paczek sucharków i świeżego pieczywa – mówi Marta Radecka z Fundacji Veritas –  dzięki tak licznemu zaangażowaniu wolontariuszy oraz partnerów akcji – Katering DAIPOL, Pychotka Catering, Piekarnia Familijna, Pierogarnia Kubiel, Veritas Group, MAMUT S.A oraz Selgros Cash & Carry  – do potrzebujących trafiło ponad 200 kg suchych produktów żywnościowych zebranych podczas zbiórki, wśród których znalazły się m.in. cukier, mąka, ryż, makaron, kasza, herbata, kawa, czekolada i słodycze oraz konserwy mięsne, rybne i pasztety.

W tym miejscu w imieniu Fundacji Veritas chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę żywności, jak i partnerom, którzy dołączyli do tej szlachetnej inicjatywy przekazując ciepłe, wigilijne potrawy. Bez Waszego ogromnego serca nie udałoby nam się obdarować tak wielu potrzebujących osób – mówi Aneta Szydłowska z Fundacji Veritas.

Święta to czas wdzięczności i dawania. Organizując naszą akcję chcieliśmy sprawić radość osobom najbardziej potrzebującym oraz wprowadzić do placówek pomocowych świąteczną, radosną atmosferę kojarzoną ze Świętami Bożego Narodzenia.

Jest również dostępny film na YouTube dokumentujący finał akcji: