Finał akcji #Chce MI_SIE Pomagać

25. listopada, w Światowy Dzień Pluszowego Misia, Fundacja Veritas odwiedziła wrocławskie szpitale, wręczając około 800 pluszaków i ponad 400 poszyć na kroplówki, które pojawią się na oddziałach dziecięcych!

Poszycia mają na celu zakryć widok kroplówki. Zamiast jej pojawi się pluszowy miś, który uspokoi najmłodszych pacjentów szpitala oraz wywoła odrobinę radości i uśmiechu.

Ta akcja po raz kolejny udowadnia, że pomagać może każdy, a najważniejsze są chęci. Tworząc poszycia na kroplówki przyświecał nam cel, aby każde dziecko przebywające w szpitalu nie przeżywało dodatkowe stresu związanego z widokiem wiszącej kroplówki. Mamy nadzieję, że uszyte przez nas poszycia na kroplówki ocieplą wizerunek dziecięcych oddziałów szpitalnych – mówi Aneta Szydłowska, Fundacja Veritas.

Dzisiejszy dzień pokazał nam jak bardzo dzieci uszczęśliwia nawet tak mały gest, jak podarowanie im pluszaka. Obraz ich szczęśliwych buziek na pewno nie opuści nas szybko i będzie napędzał kolejne wspaniałe inicjatywy! Dobro wraca! – podsumowuje Daria Kopejkin z Fundacji Veritas.

Szpitale objęte akcją to: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Gromkowskiego we oraz Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej.