Dźwięki Sounds Off Veritas Festiwal słychać coraz głośniej!

Przed nami pierwsza edycja Sounds Off Veritas Festival. 14-15 lipca nad Zalewem w Starej Morawie odbędzie się na dwudniowe wydarzenie będące łącznikiem wielu stylów muzycznych, wiedzy i doświadczeń, którymi warto się też dzielić ze sobą na co dzień. Celebracja Życia, Bycie Tu i Teraz – w jedności z Naturą i drugim Człowiekiem oraz odkrywanie swojego miejsca we Wszechświecie, to jedne z ważniejszych celów, które przyświecają temu Festiwalowi.

W pięknych okolicznościach przyrody, w otoczeniu gór i odbiciu wody znad Zalewu, przygotowane zostały strefy, które wzajemnie się uzupełniają i gdzie każdy może być sobą, odnajdując się w bezpiecznej przestrzeni. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Veritas.

Na scenie muzycznej wystąpią wyjątkowi twórcy muzyki alternatywnej w składzie: Hang Massive, Maok, Suduaya, Joaquin Cornejo, Niburu, Gaja, Sam Alty Trio, Między Nami (feat. Kim Jestem), Łukasz Dębiński i Filip Filipiuk oraz Vivat Nova Gaia.

Wśród Prelegentów znajdą się: Mateusz Kozłowski z Fundacji Świadome Rodzicielstwo wraz z wykładem pt. „Poczucie własnej wartości – pomóż dziecku budować zdrowe granice”, Monika Podsiadła, która powie kilka słów na temat „Ogrody permakulturowe – z czym to się je?”. Sobota rozpocznie się od wykładu Olgi Grech z Centrum Doradztwa Żywieniowego pt. „Odżywianie mitochondrialne, czyli jak wyleczyć się z przewlekłych chorób”, następnie przestrzeń prelekcyjną zajmie zespół Quantum Planet z wykładem „Od stresu DO SUKCESU przez koherencję serca”, po którym będzie można dokonać pomiaru. Wykłady wzbogacone zostaną także o Biologię Totalną w wykonaniu Soni Ross. Na zakończenie wystąpi Aleksandra Świstow, autorka bloga Pojechana  z prelekcją pt. To my jesteśmy obcy, nie kraje”.

Piątkowa strefa warsztatów rozpocznie się od spaceru zielarskiego i spotkania z dziką kuchnią, które poprowadzi Herba Sfero. Kolejną propozycją są warsztaty oddechowe Metodą Butejki z Kamilem Kojonką. Sobotę rozpocznie sesja Jogi Khundalini, którą poprowadzi Dariusz Sobiecki, następnym punktem programu jest drums&trans, czyli – warsztaty z bębnami etnicznymi z zespołem Etnochowa. Celem wyciszenia emocji, odbędzie się warsztat malarski pt. „Wyraź swoje JA”, który poprowadzi Sylwia Konieczna z pracowni „Sztuka w drodze”. Nie zabraknie także czegoś dla Ciała, dlatego Etnochowa, przy wsparciu kolegów z zespołu Arkana poprowadzi Ceremonię Kakao. W tym dniu przestrzeń warsztatową wzbogaci także Quantum Planet prowadząc CardioGrafikę.

Festiwal w swoim założeniu jest wydarzeniem prorodzinnym, dlatego Fundacja zadbała również o najmłodszych. Między drzewami zaplanowana została strefa dla dzieci, w której będzie można wziąć udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej pod sztandarem Fundacji Green Gaya, wziąć udział w pogadance o tematyce leśnej, sprawdzić się w chodzeniu po linie i żonglowaniu razem z Jankiem Spławskim, zrobić biżuterię indiańską razem z Agatą Pajtasz oraz wyżyć się artystycznie ze Sztuka w drodze Sylwia Konieczna.

W strefie wystawców znajdą się Sztuka w drodze z obrazami, Rajskie Tajskie ze stylową odzieżą prosto z Tajlandii, Hemp & Poppy Herbaciarnia to z kolei wyroby konopne i olejki CBD, Wapiennik wystawi obrazy i grafiki,  Ziołowe Siedlisko z kolei zaprezentuje obrazy Verdic Art, ikony, mandale i ozdoby. Po Stronie Eko przybliży produkty ekologiczne, a Herba Sfero zioła dla duszy i ciała w postaci naparów i kadzideł. Kolejnym z wystawców jest Galeria pod Łyścem, na stoisku której będzie można zakupić rękodzieło takie jak makramy, prace zrobione na szydełku, ceramikę, świece, kosmetyki, obrazy i biżuterię. OKAKAO natomiast zaprosi nas w podróż z ceremonialnym Kakao.

Po wielu różnego rodzaju aktywnościach, nadejdzie moment, w którym ciało poprosi o energię. W tym miejscu organizator zaprasza do strefy gastronomicznej, gdzie zarówno jarosze, jak i mięsożercy znajdą coś dla siebie. Less is More Squad zaserwuje różnego rodzaju tortille, gastro ekipę wzbogaci również Balkan Burger, Omno mnom z bezglutenowymi wege naleśnikami, Zielony Namiot – Herbaciarnia i Lody Wilczek.

Dochód zebrany ze sprzedaży biletów na Sounds Off Veritas Festival zostanie przeznaczony do wsparcia działania projektu Fundacji Veritas skierowanych dla młodzieży: Sounds off Veritas.

Za poszerzaniem świadomości, inspirowaniem i dzieleniem się sprawdzonymi narzędziami stoją uważni ludzie z Fundacji Veritas, którzy chcą być częścią Świata wprowadzającego zmiany, jednak organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez Parterów: Veritas Group, Gmina Stronie Śląskie, Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim (CETiK), 4 Żywioły, Okakao oraz Fundacji Green Gaya. 

 

Widzimy się w dniach 14-15 lipca nad Zalewem w Starej Morawie