Dwa nowe dystanse w Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia – 6 i 71 km

Jedną z dziedzin, w której Fundacja Veritas się realizuje, jest sport i promocja aktywności fizycznej. W chwili obecnej naszym flagowym projektem są charytatywne zawody biegowe – Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia.

  

26. sierpnia 2023 r. odbędzie się jego druga edycja. Podczas tegorocznego Biegu uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił aż na pięciu dystansach: 6, 16, 25, 42 i 71 km. Dystanse 6- i 71-kilometrowe to nowość w naszej ofercie. Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno początkujących jak i miłośników ponad-maratońskich dystansów, które w środowisku biegaczy górskich nazywamy Ultra. 

 

Trasa 6-kilometrowa dedykowana jest dla każdego, również rodzin z dziećmi. Dzięki długiemu, czterogodzinnemu limitowi czasu każdy jest w stanie jej podołać, nawet maszerując. 

Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia jest organizowany w szczytnym celu. Cała kwota zebrana z opłat startowych zostanie przeznaczona na sfinansowanie obozu sportowo – rekreacyjnego dla młodzieży z dysfunkcyjnych środowisk rodzinnych. Obóz kończy się 27. sierpnia, będziecie więc mieli okazję poznać ludzi, dla których w dniu zawodów będziecie wylewać z siebie siódme poty. 

 

Tak jak Wy kochamy sport, aktywność fizyczną, przyrodę oraz wspieranie innych! 

Bądźcie z nami częścią tej wspaniałej przygody.