BIEG JASKINIOWEGO NIEDŹWIEDZIA – PODSUMOWANIE

28 sierpnia 2022 roku, na terenie Przystanku na Szlaku w Kletnie, odbyła się pierwsza edycja Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia. Inicjatywa miała na celu propagowanie sportu, jako narzędzia do walki z problemami, oraz kreowanie nowych trendów w organizacji imprez sportowych w Polsce.

Cały dochód uzyskany z biegu został przeznaczony na organizację obozu sportowego dla dzieci z placówki SIEMACHA SPOT Odporyszów.

Trasy zawodów prowadziły przez Masyw Śnieżnika, który zachęca atrakcyjnymi terenami, a jednak jest miejscem mało wykorzystanym pod kątem tego typu wydarzeń. Dla startujących w biegu zostały przygotowane trzy dystanse: 13 km, 22 km i 40 km.
Zaskoczeniem dla wszystkich, zarówno organizatorów, jak i biegaczy, było okienko pogodowe, które w dzień zawodów umożliwiło suche rozpoczęcie i zakończenie zawodów.

Oprócz biegu zorganizowana została także część rozrywkowa wydarzenia, w trakcie której każdy uczestnik miał możliwość odwiedzenia wernisażu prac malarskich, wzięcia udziału w warsztatach gry na instrumentach perkusyjnych, oraz podziwiać gwiazdy nurtu rocka, folk rocka i poezji śpiewanej na żywo podczas koncertów.
Na miejscu nie zabrakło także stoisk Gminy Stronie Śląskie oraz sklepów z artykułami sportowymi, na których każdy chętny mógł zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty.

Fundacja Veritas chce zwrócić uwagę na fakt, że podejmowanie wyzwań sportowych może stać się doskonałą drogą do pokonywania wielu życiowych trudności, w tym uzależnień. Doskonałym przykładem tego jest Jerzy Górski, który dzięki absolutnemu zaangażowaniu się w triathlon pokonał uzależnienie od nałogów. Podczas wydarzenia, w ramach kina plenerowego, został wyświetlony film “Najlepszy” opowiadający historię właśnie Jerzego Górskiego. Galeria zdjęć i wyniki zawodów można znaleźć na naszej stronie: www.biegkletno.pl.

 

PATRONATY HONOROWE

        

 

PARTNERZY

                                   

 

PATRONATY MEDIALNE